کفشور پلاستیکی

کفشور پلاستیکی 10*10 یکی از محصولات پر کاربرد صنعت ساختمان و به ویژه کاشی و سرامیک می باشد.

در گذشته برای هدایت آب مصرف شده در حیاط یا در داخل ساختمان (آشپرخانه و حمام) از کف شور های چدنی استفاده می شد که نمای زیبایی نداشتند.

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از تجهیزات مدرن در ساختمان ، کف شور های چدنی جای خود را به کفشور خطی استیل و پلاستیک دادند.

کفشور پلاستیکی

کفشور پلاستیکی

کفشور پلاستیکی محصولی است که در کاشیکاری کف ساختمان در محوطه ی بیرونی یا داخلی ساختمان جهت هدایت آب خروجی از سطح کف به داخل لوله ی فاضلاب به کار برده می شود.

کف شور سرامیکی در جنس های استیل، پلاستیک و چدن در اشکال متنوعی از جمله مربعی، دایره ای و خطی در سایز های 10*10، 12*12، 15*15، 20*20، 30 سانت، 40 سانت، 50 سانتی، 60 سانتیمتر و … تولید می گردد.

کف شور مربعی 10*10 از اجزای مختلفی تشکیل شده است. پایه اصلی که دارای لوله ای به طول 10 سانت است که به محفظه ی مربعی شکل وصل گردیده است.

همچنین توری دایره ای شکلی که بر روی مجرای ورودی قرار گرفته تا از ورود آشغال به داخل لوله فاضلاب جلوگیری کند.

در نهایت درپوش رویی کفشور به شکل مربع یا دایره یا خطی است که هم راستا با سطح سرامیک شده قرار می گیرد.

نحوه نصب کفشور چگونه است؟

ابتدا قبل از کار گذاری کفشور باید به شیب بندی کف جهت هدایت آب به سمت کفشور عمل نماییم.

برای این کار محلی که می خواهیم کفشور را اجرا کنیم از نظر ابعادی و کاربری مشخص نماییم.

مثلا در حیاط ساختمان یا پشت بام باید بر اساس متراژ تعداد و اندازه ی کفشور را محاسبه نماییم.

زیرا در فضاهای بزرگتر نیاز به تعداد بیشتر و ابعاد بزرگتری از کفشور برای هدایت آب داریم زیرا میزان حجم آب بیشتری نسبت به فضای داخل ساختمان در زمان بارندگی وارد لوله فاضلاب می شود.

پس از محاسبه و طراحی نقشه باید به وسیله ی کرم بندی (ماهیچه هایی از جنس ماسه و سیمان به عرض حدود 5 سانتیمتر و به طول مورد نظر با شیب 2 درصد یا بیشتر) آب را به سمت کفشور پلاستیکی هدایت می نماییم.

سپس کفسازی را به وسیله ی ملات ماسه و سیمان و ماله شانه ای انجام داده و به وسیله سرامیک یا موزاییک اقدام به پوشاندن سطح مورد نظر می کنیم.

باید دقت داشته باشیم که در محل تعیین شده برای کف شور باید برشی به اندازه ی مورد نیاز ایجاد کنیم تا کفشور سرامیک در آن محل قرار گیرد.

گروه صنعتی ویترکس تولید کننده کفشور پلاستیکی شما را به دیدن از سایت و دیگر محصولات صنعت کاشی و سرامیک دعوت می کند.