واتر استاپ – Water Stop

یکی از نقاط ضعف فنداسیون های بتن آرمه زنگ زدگی و خوردگی در مقابل رطوبت می باشد. برای جلوگیری از نفوذ رطوبت از نوار هایی از جنس پی وی سی استفاده می کنند که واتر استاپ نام دارد.

واتر استاپ نقش بسیار حساس و موثری در نفوذ ناپذیری و عایق سازه های بتن آرمه به خصوص اتصال ها که در معرض بیشتر رطوبت هستند را ایفا می کند.

به عبارت دیگر می توان گفت واتراستاپ به عنوان اصلی ترین عضو برای مقابله با نشتی و عبور مایعات در فنداسیون و مفصل ها به کار گرفته می شود.

واتر استاپ
واتر استاپ به نوار هایی از جنس PVC گفته می شود که جهت جلوگیری از نفوذ آب و دیگر سیال ها به سازه به کار می رود.
واتر استاپ PVC یا نوار آب بند محصولی است که برای ممانعت از ورود آب و دیگر مایعات به سازه هایی مانند فنداسیون و دیگر اجزای ساختمان به کار برده می شود.

واتر استاپ چیست ؟

در سازه هایی که به طور متوالی در معرض آب ، رطوبت و مواد شیمیایی هستند برای جلوگیری از نفوذ آب به اجزای اساسی سازه از محصولی به نام واتر استاپ استفاده می کنند.

نوار های آب بندی طوری عمل می کنند که مسیر جریان آب را افزایش می دهند تا سیال نتواند به سازه ی مورد نظر نفوذ کند.

نوار آب بند معمولا از جنس PVC یا لاستیک TPE در سایز ها و عرض های مختلف در دو مدل تخت و حفره دار تهیه و تولید می شود.

از بارز ترین ویژگی های نوار آب بند پی وی سی می توان به انعطاف و مقاومت کششی بالا و همچنین دوام زیاد در شرایط محیطی مختلف از جمله قلیایی یا اسیدی اشاره کرد.

واتراستاپ تخت که مصرف بیشتری در صنعت ساختمان را دارد برای استفاده در درز ساخت ( اجرایی ) در مواقعی که امکان بتن ریزی در یک نوبت فراهم نیست استفاده می شود.

واتراستاپ حفره دار برای استفاده در درز انقطاع ( فاصله ای که بین دو ساختمان مجاور جهت جلوگیری از ضربات حین زلزله ایجاد می شود ) به کار می رود.

موارد استفاده واتر استاپ ها در آب بندی تصفیه خانه ها ، مخازن ، سد ها ، کانال های انتقال فاضلاب و فنداسیون ها می باشد.

تولید واتر استاپ چگونه است ؟

تولید واتر استاپ به تجهیزات و دستگاه های خاصی نیازمند است.

برای این کار ابتدا مواد PVC ( رزین پلی وینیل ) ، ماده نرم کننده ، ماده تثبیت کننده و رنگ را در دما و فشار لازم گرم می کنند و به وسیله ی دستگاه های اکسترودر در قالب های مورد نظر فشار می دهند.

مواد بیرون آمده از قالب داغ بوده و پس از عبور از حوضچه های آب خنک شده و به وسیله ی دستگاه برش در طول های 25 متری کات شده و رول می شود.

محصول تولید شده باید با استاندارد DSI ، ASTM و DIN مطابقت داشته باشد و حداقل ها را رعایت کند.

مجموعه صنعتی ویترکس تولید کننده واتر استاپ PVC ، اسپیسر پلاستیکی بتن و دیگر محصولات بتن ریزی ، آمادگی خود را برای همکاری و تامین این محصول برای پروژه های عمرانی و پیمانکاران محترم اعلام می دارد.

برای دریافت قیمت و خرید واتراستاپ با ما تماس حاصل فرمایید.