همتراز پیچی – Spin Tile Leveling

یکی از انواع همتراز کاشی در اجرای کاشی ، همتراز پیچی است. این وسیله که مختص چسباندن سرامیک و سنگ هاست از دو قطعه مجزا به نام های پایه تراز پیچی و مهره همتراز کننده تشکیل می گردد.

امروزه با افزایش هزینه ها و گران شدن مصالح ساختمانی ، دقت در حین نصب و جلوگیری از شکستن کاشی و سرامیک ها لازمه ی هر پروژه ی ساختمانی است.

اما این امر با استفاده از تجهیزات کمکی و به روز این صنعت میسر می شود. از همین رو توصیه می کنیم این مطلب که در مورد یکی از همین تجهیزات است به نام همتراز پیچی کاشی حتما مطالعه فرمایید.

همتراز پیچی کاشی چیست؟

همتراز پیچی نوعی تراز کننده سرامیک است که از آن در کاشیکاری و سرامیک کاری کف و دیوار مورد استفاده قرار می گیرد. این کالای محبوب از دو عضو تشکیل شده است که هر کدام وظیفه ی خاصی را بر عهده دارد.

پایه یا کلیپس پیچی که قطعه ی سفید رنگ است و یکبار مصرف می باشد و فشار وارده را از زیر به کلیپس وارد می کند. عضو دوم مهره پیچی نام دارد و قرمز رنگ می باشد که با پیچاندن به سطح مورد نظر رسیده و فشار وارده را بر روی سرامیک اعمال می کند.

تراز کننده پیچی از پلاستیک PP از گرید Z30S ساخته می شود به دلیل انسجام زیاد تحمل کشش و خمش این قطعه بالاست. بعضی از اجناس موجود در بازار به دلیل استفاده از مواد ارزان تر و کیفیت پایین تر از مقاومت خوبی برخوردار نیست. به همین دلیل به مشتریان عزیز توصیه می کنیم از کیفیت این جنس اطمینان حاصل نمایند.

تراز کننده پیچی چه جاهایی کاربرد دارد؟

همتراز چرخشی یا تراز کننده پیچی معمولا برای کاشی های ابعاد کوچک کاربرد دارد. این کاشی ها عمدتا برای دیواره ها و کف سرویس بهداشتی و آشپرخانه با بند کاشی حدود 1 میلیمتر مورد استفاده می شود.

برای اجرای بهتر استفاده از صلیب کاشی توصیه می شود. از محاسن این محصول عدم نیاز به انبر همتراز کاشی است. زیرا این همتراز به وسیله چرخش و پیچاندن به وسیله ی دست سفت می شود و دیگر نیازی نیست هزینه ای اضافی بابت آچار تراز کننده پرداخت شود.

از معایب این نوع همتراز نیز به سرعت اجرای پایین تر نسبت به همتراز تخت و معمولی می توان نام برد. روش استفاده همتراز پیچی مانند همتراز معمولی است و تعداد مورد نیاز در متر مربع نیز همانند همتراز معمولی محاسبه می شود.

همتراز پیچی در بسته های 100 عددی تولید می شود و همچنین پایه و مهره جدا از هم و نه به صورت 50 جفتی بسته بندی می شود.

این به دلیل آن است که پایه یکبار مصرف می باشد و اگر داخل هر بسته 50 جفت باشد به دلیل چند بار مصرف بودن مهره ، این قطعه اضافه می آید و به همین علت باید مقدار بیشتری استفاده شود. در هنگام خرید همتراز پیچی حتما از کیفیت و قیمت این محصول اطمینان حاصل فرمایید.