همتراز شفاف شیشه ای

همتراز شفاف شیشه ای نوعی از کلیپس تراز کننده می باشد که از مواد شیشه ای نو به جای مواد سفید رنگ در تولید آن استفاده می شود.

کلیپس هم تراز کننده شفاف یا شیشه ای میزان تحمل وزن بالاتری نسبت به نوع سفید رنگ را دارا می باشد و به همین جهت از کیفیت بالاتری برخوردار است.

البته حدود 50 درصد هزینه بالاتری نسبت به نوع سفید رنگ را داراست.

همتراز شفاف شیشه ای

همتراز شفاف شیشه ای

همتراز شفاف شیشه ای یکی از ابزارهای ضروری است که در صورت عدم استفاده از این وسیله به دلیل عدم تراز کاشی در کف و دیوار ، باعث ایجاد لبه می شود.

کلیپس و گوه شفاف و شیشه ای برای استفاده در نصب سرامیک های با ابعاد کوچک ، بزرگ و سنگ است و طراحی پایه تخت برای نصب کاشی های دیواری ایده آل است.

کلیپس تراز کننده کاشی سرامیک با صرفه جویی در زمان، ارتفاع کاشی ها را تنظیم می کند و لبه های آنها را در طول فرآیند پخت کمی دارای اعوجاج می شود ، به طور یکنواخت نگه می دارد.

این مقرون به صرفه ترین روش نصب در بازار برای از بین بردن ناخونک لبه سرامیک است.

مزایای استفاده از همتراز کاشی و سرامیک

1-استفاده از تراز کننده کاشی برای نصب سرامیک و سنگ ها باعث از بین رفتن ناخونک کاشی و سرامیک می گردد که این امر مهمترین ویژگی استفاده از تراز کننده کاشی است. وجود ناخونک در کف کار باعث تجمع آب و رطوبت در کنار بند های کاشی می گردد و به مرور زمان باعث تبدیل شدن به جرم و کدر و تیره شدن سطح سرامیک می گردد. ولی با استفاده از همتراز کاشی این معضل به راحتی حل می شود.

2-استفاده از همتراز کاشی باعث روند رو به رشد سرعت کار می گردد. زیرا در صورت استفاده از همتراز کاشی ویترکس دیگر نیازی به استفاده از تراز و چکش لاستیکی نیست که برای تراز کردن هر سرامیک باید کلی وقت گذاشت و با ضربات متعدد سرامیک را تراز نمود.

3-در صورت استفاده از همتراز سرامیک دیگر نیازی به استفاده از چسب 123 و متعلقات ندارید که علاوه بر صرفه جویی در هزینه سبب می شود که از شر لکه های به جا مانده از چسب 123 بر روی سرامیک خلاص شوید.

4-وقتی که از همتراز و گوه و کلیپس استفاده می کنید بند های بین کاشی به صورت یکدست و متقارن شکل می گیرند و در انتهای کار و موقع بند کشی ، متوجه این نکته می شوید که زیبایی کار به واسطه ی بند های مشابه و یکسان دو چندان شده است.

نصابان سرامیک برای جابجایی راحت تر کاشی و سرامیک ها از وسیله ای به نام قاپک کاشی استفاده می کنند.