انبر همتراز فلزی – Tile Leveling Plier

ملزومه ی نصب کاشی و سرامیک با روش همتراز کاشی استفاده از انبر همتراز یا آچار تراز کننده می باشد. با استفاده از تجهیزات همتراز کاشی شاهد یک سطح یکدست و صاف در پایان کار خواهیم بود.

آچار همتراز کاشی و سرامیک وسیله ای است که برای نصب بهتر و دقیق تر کاشی سرامیک با روش همتراز به کار برده می شود. این وسیله از جنس فلز عمدتا آهن و پلاستیک ساخته می شود. نوع پلاستیکی آن از نظر قیمت ارزان تر است ولی از لحاظ کارایی خیلی به کار نمی آید و احتمال شکستگی بالایی دارد. اما انبر همتراز فلزی دو فک ویترکس از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مدت طولانی می تواند به کمک نصابان کاشی و سرامیک بیاید از این جهت که همه ی قطعات و لوازم این وسیله موجود است و به راحتی می توانید از نمایندگان ما تهیه فرمایید.

آچار همتراز کاشی فلزی
آچار همتراز کاشی فلزی ویترکس مناسب جهت نصب کاشی با هم تراز کننده
انبر همتراز کاشی وظیفه ی فشردن گوه داخل کلیپس را به میزان لازم نه زیاد و کم بر عهده دارد.

آچار همتراز کننده از چه اجزایی تشکیل شده است؟

انبر تراز کننده کاشی فلزی محصولی بسیار کاربردی و ضروری است که بدنه ی اصلی آن از جنس آهن است و دسته ها و اجزای دیگر پلاستیکی بر روی آن مونتاژ می شود و تشکیل آچار تراز کاشی را می دهد. این اجزا شامل دسته ی ثابت دندانه دار ، دسته ی خمیده ی متحرک ، فکی بزرگ ، فکی کوچک ، دسته ها پلاستیکی ، روکش پلاستیکی فکی ، پیچ و مهره ، فنر اصلی و فنر سفت شونده می باشد. در کل همه ی این قطعات باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا هر کدام بتواند وظیفه ی خود را به خوبی انجام دهد.

توصیه ی ما به مشتریان عزیز این است که هنگام خرید انبر همتراز کاشی حتما به این نکات و کیفیت قطعات تشکیل دهنده دقت کنند تا این محصول خریداری شده را بتوانند مدت زمان بیشتری استفاده کنند. همچنین پس از استفاده و اتمام کار با دستگاه انبر تراز کننده سرامیک حتما آنرا با استفاده از آب شستشو دهند و تمیز نموده و عاری از هرگونه تکه های سیمان یا چسب کاشی نمایند و سپس خشک نمایند تا از زنگ زدگی آن جلوگیری کنند. این کار سبب افزایش طول عمر این وسیله می گردد.

طریقه ی استفاده از دستگاه انبر همتراز کاشی و تنظیم آن

در شروع کار و برای کفپوش سرامیکی هر محوطه حتما سطح زیر کار را تراز می نماییم. سپس ملات مورد نظر را به ضخامت مناسب پهن نموده و با استفاده از ماله ساده یا شانه ای یکدست می کنیم. ( ماله شانه ای بیشتر برای چسب کاشی کاربرد دارد. ) حالا سرامیک اول را قرار داده و پس از جایگذاری گوشه های کار را کلیپس همتراز می گذاریم ( برای بهتر و دقیق تر شدن بند کاشی می توانیم از صلیب کاشی استفاده کنیم ) و سرامیک بعدی را قرار می دهیم. بعد نوبت به قرار دادن گوه همتراز داخل کلیپس ها می گردد. بعد از جایگذاری چند سرامیک به این صورت شروع به سفت کردن همتراز کاشی به وسیله ی آچار فلزی کاشی می کنیم. فقط باید دقت داشته باشیم که آچار حتما تنظیم باشد. زیرا در صورت کم بودن این میزان تراز کننده ها به خوبی سفت نشده و تاب کاشی ها گرفته نمی شود و در صورتی که این میزان زیاد باشد کلیپس ها بر اثر فشار وارده بیش از حد می شکنند و پرتی زیادی خواهند داشت. در کل هرچه ضخامت سرامیک بیشتر باشد باید فاصله ی فک تا ابتدای دسته ی متحرک را بیشتر در نظر بگیریم.

استفاده از از انبر تراز کننده کاشی علاوه بر یکدستی و کاهش پرتی ناشی از سفت کردن بیش از حد و شکستگی ، باعث افزایش سرعت عمل نصب می گردد.