فروش اسپیسر بتن

فروش اسپیسر بتن به عنوان یکی از ضروری ترین تجهیزات بتن ریزی در هر فروشگاه ابزار و تجهیزات ساختمانی جزو ملزومات اصلی ای است که تامین کنندگان باید موجود داشته باشند.

اسپیسر پلاستیکی بتن و میلگرد به قطعاتی از جنس پلاستیک گفته می شود که به منظور فاصله گذاری استاندارد بین سطح قالب با میلگرد و به اصطلاح عمرانی ایجاد کاور بتن مورد استفاده قرار می گیرد.

با به کار گیری فاصله انداز های پلاستیکی دیگر نیازی به استفاده از تکه سنگ ، موزاییک یا آجر جهت ایجاد فاصله بین سطح زمین یا قالب با میلگرد نیست که خود این مصالح باعث خوردگی آرماتور ها می شود.

همچنین به دلیل استاندارد بودن این اجسام پلاستیکی پوشش بتون در تمامی سطح سازه یکسان بوده و باعث افزایش طول عمر بنا می گردد.

فروش اسپیسر بتن

فروش اسپیسر بتن

همان گونه که می دانیم خوردگی و پوسیدگی میلگرد در سازه های بتن آرمه یکی از شایع ترین مشکلات است که سبب کاهش طول عمر سازه می گردد اما ما با فروش اسپیسر بتن به شما این مشکل را تا حد زیادی بر طرف نموده ایم.

پوشش بتنی روی آرماتور ها یکی از مهمترین مباحث اجرایی سازه های بتونی می باشد. به طوری که در مبحث نهم مقررات ملی ساختمان در رابطه با این موضوع به طور کامل توضیحاتی ارائه شده است.

هرچه ضخامت پوشش بتنی بر روی میلگرد بیشتر باشد درصد نفوذ رطوبت به آرماتور کمتر می شود که این خبر بسیار خوشایندی است.

البته از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست که ما از مقدار توصیه شده در جداول مبحث 9 پیشروی کنیم زیاد حجم بتن استفاده شده بیشتر می شود که این خود سبب افزایش هزینه هاست.

ولی برای اطمینان از جلوگیری از پوسیده شدن میلگرد در اثر نم باید حداقل ها را رعایت کنیم که در هر منطقه ی آب و هوایی و برای هر عضو از سازه مقدار مشخصی توصیه شده که با مراجعه به مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ایران می توانیم از آنها مطلع شویم.

انواع اسپیسر پلاستیکی بتن از نظر کاربرد

اسپیسر های مورد استفاده در بتن ریزی انواع مختلفی دارد که قصد داریم مختصری به آنها بپردازیم.

  • اسپیسر هارد فیکس یا سنگین که تحمل وزن بالایی نسبت به نوع های دیگر دارد و معمولا در فنداسیون ها که میلگرد های ضخیم تری به کار می رود استفاده می گردد.
  • اسپیسر مکس فیکس یا متوسط که تحمل وزن کمتری نسبت به نوع هارد دارد و بیشتر در سقف ها و تیر ها که میلگرد متوسط دارند استفاده می شوند.
  • اسپیسر مینی فیکس یا سبک که معمولا جهت ایجاد کاور در میلگرد های سبک سقف یا تیرچه مورد اسفاده قرار می گیرد.
  • اسپیسر خورشیدی یا چرخی یا ویل فیکس که شکلی شبیه دایره دارد و جهت ساختن پوشش بتنی بر روی میلگرد های ستون یا دیوار برشی به کار گرفته می شود.